دانلود فایل Word مقاله بکارگيري ميراگرهاي سربي – تزريقي (Lead-Extrusion Damper) بعنوان مهاربند زانويي در بهبود مقاومت سازه اي فولادي در برابر زلزله

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بکارگيري ميراگرهاي سربي – تزريقي (Lead-Extrusion Damper) بعنوان مهاربند زانويي در بهبود مقاومت سازه اي فولادي در برابر زلزله :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: چهارمین کنگره ملی مهندسی عمران

تعداد صفحات:8

چکیده:

یکی از روش های موثر درکاهش پاسخ لرزه ای ساختمان در برابر بارهای دینامیکی ناشی از زلزله استفاده از سیستمهای اتلاف انرژی می باشد. میراگرهای سربی – تزریقی (lead-extrusion damper) یکی از این سیستمهاست که انرژی را در اثر حرکت میله فولادی دارای برامدگی در داخل یک غلاف سربی مستهلک می کند. حلقه هیسترسیس این میراگرها تقریبا مستطیلی شکل بوده و در فرکانسهای محدوده فرکانسهای زلزله مستقل از سرعت عمل میکند. در این مقاله میراگرهای سربی بعنوان مهاربند زانویی در قابهای خمشی فولادی مورد بررسی قرار گرفته و برآورد اقتصادی شده است. با توجه به اینکه بادبند زانویی پانلهای سازه را مسدود نمی کند،فلذا این مزیت میراگر سربی – تزریقی بادبندی می تواند مشکل معماری سازه ها در خصوص بادبندها را مرتفعنماید. همچنین نحوه عملکرد آن در موقعیت یاد شده و توزیع آن در پلان و ارتفاع ساختمان مورد تحقیق قرار گرفته است. نتایج مطالعات انجام گرفته نشانگر عملکرد خوب میراگرهای زانویی در جذب انرژی ورودی از طرف زلزله و کنترل لرزه ای ساختمان های چنین طبقه می باشد.

لینک کمکی