دانلود فایل Word مقاله مديريت پسماند در شهرهاي جديد ،چالشها ورويکردها ( شهر جديد انديشه)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله مديريت پسماند در شهرهاي جديد ،چالشها ورويکردها ( شهر جديد انديشه) :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دومین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات:8

چکیده:

ساماندهی امور شهری در شهرهای جدید بدلیل تفاوت در شکل گیری ونیز استقرار آنها با شهرهای دیگر از اهمیت خاصی برخوردار است . شهرهای جدید همواره بر اساس طرح جامع توسعه و عمران وبا توجه به نیازهای جمعیتی احداث می گردند . دراین شهرها،عملکردهای خدمات شهری تعریف شده است لیکن به برخی از اقدامات مدیریتی نظیر مدیریت پسماندها بهای کافی داده نمیشود و یا در چشم انداز آینده تصویر نمی گردند .
شهر جدید اندیشه در جنوب شرقی کرج واقع شده است و به عنوان یکی از کانونهای جمعیتی پیرامون شهر تهران دارای نقش عملکردی اقماری است . با توجه به مطالعات گسترده ای که در راستای طراحی و برنامه ریزی شهر جدید اندیشه صورت گرفته،لیکن دارای خلاء اساسی در زمینه مدیریت پسماندها می باشد .
در این تحقیق ودر یک برنامه زمانی یکساله،مطالعات کمیت و کیفیت،نحوه جمع آوری،حمل ودفع در شهر جدید اندیشه صورت گرفته است . ارزیابی عملکردهای مدیریت پسماند در وضع موجود نشان می دهد که در سال 1385 با توجه به تولید 50 هزار تن پسماند خانگی در روز،متوسط پسماندهای فساد پذیر 81,9 درصد،پلاستیک 2,77 درصد،فلزات 3,1 درصد بوده است که پتانسیل زیاد تبدیل پسماندهای این شهررا به کود نشان می دهد . عملکرد سیستم مدیریت جمع آوری د ر اندیشه کارآمد نبوده و علیرغم 10-15 درصد بازیافت پسماندها،برای توسعه آتی این شهر،به سیستم بهینه ای نیاز است تا ملاحظات بهداشتی و زیست محیطی افزایش یابد وآلودگیهای زیست محیطی را به حداقل کاهش دهد .

لینک کمکی