دانلود فایل Word مقاله تحليل استاتيکي سدهاي خاکي با رويه بتني (CFED) ، با در نظر گرفتن اثرات رفتار غيرخطي خاک و اندرکنش خاک و رويه بتني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله تحليل استاتيکي سدهاي خاکي با رويه بتني (CFED) ، با در نظر گرفتن اثرات رفتار غيرخطي خاک و اندرکنش خاک و رويه بتني :

محل انتشار: دومین کنفرانس ملی نیروگاههای آبی کشور

تعداد صفحات:7

نویسنده(ها):

کامبیز تهذیبی – کارشناس ارشد سازه های هیدرولیکی، مهندسین مشاور یکم
علی فقیهی محدث – کارشناس ارشد سازه های هیدرولیکی، مهندسین مشاور یکم

چکیده:

تحلیل رفتار رویه بتنی در سدهای خاکریزی با رویه بتنی (CFED) و طراحی رویه بتنی یکی از عوامل مهم در تامین امنیت و پایداری این نوع سدها میباشد . از سوی دیگر پیچیدگی و رفتار غیر خطی خاک در مقابل رفتار الاستیک رویه بتنی و اندرکنش بین از یک سو و اجرای لایه به لایه بدنه از سوی دیگر، از مهمترین عوامل در طراحی و ساخت اینگونه سدها میباشد . مقاله حاضر به ارایه روشی جهت تحلیل تنش -کرنش و تغییر شکلهای بدنه سدهای خاکریزی با رویه بتنی با در نظر گرفتن رفتار غیر خطی خاک و اندرکنش بین خاک و رویه بتنی می پردازد . برای مدلسازی خاک مدل رفتاری دانکن -چانگ (Duncan-Chang) و برای اعمال اندرکنش خاک و رویه بتنی از المالهای تماسی استفاده شده است . استفاده از المانهای تماسی کمک می کند تا رفتار متقابل سازه و خاک و جداشدگی رویه بتنی از لایه بستر (Cushion Layer) مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد . از طرف دیگر اعمال یک مدل اصطکاکی بین لایه بستر و رویه بتنی به تهیه یک مدل واقعی تر از رفتار خاک و رویه بتنی و اندرکنش آنها کمک می کند . به منظور نشان دادن کاربرد روش ارایه شده تحلیل یک سد خاکی با رویه بتنی در منطق ه گیلان ارایه و نتایج آن با یک مدل واقعی مشابه مقایسه و کنترل شده است .

لینک کمکی