دانلود فایل Word مقاله بررسي اهميت مونيتورينگ ( ديده باني ) ضايعات حاصل از فعاليتهاي معدنکاري و فرآوري مواد معدني – نگاهي بر سد باطله کارخانه فرآوري سرب و روي لکان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بررسي اهميت مونيتورينگ ( ديده باني ) ضايعات حاصل از فعاليتهاي معدنکاري و فرآوري مواد معدني – نگاهي بر سد باطله کارخانه فرآوري سرب و روي لکان :

تعداد صفحات:10

چکیده:

نیازهای روزافزون بشر به منابع معدنی و وجود محدودیتهای آن در سطح کره زمین باعث شده تا امروزه رقابت در میزان استخراج و فرآوری آنها در سطح کشورهای مختلف بشدت افزایش یابد . توجه خاص به تولید بیشتر با سود بالاتر شرکتها در میدان رقابت، باعث شده تا طی سالهای گذشته م حیط زیست اطراف مناطق معدنی بدون توجه به ساختارهای بازسازندهفعالیتهای بشری دستخوش آماج تخریبی قرار بگیرند . امروزه با بالا رفتن سطح نیازها، آگاهیهای انسانها و کشف علوم جدیدو تکنولوژیهای وابسته و از همه مهمتر انتقال سریع اطلاعات مخرب محیط زیست به دیگر انسان ها در سطح کره زمین، باعث شده تا شرکتهای مختلف فعال در این بخش تحت فشارهای بیشتری از طرف مردم قرار بگیرند . لذا شرکتها جهت تداوم فعالیتهای خود بایستی راهکارهای اقتصادی – زیست محیطی خود را با اهتمام در نوع فعالیت خود بیش از پیش در نظر بگیرند . در راستای استخراج و فرآوری مواد معدنی، ضایعات متفاوتی با خواص مختلف و در مکانهای خاصی در طول فعالیت معدنی در زیر زمین و یا بر سطح زمین باقی گذاشته می شوند . این ضایعات در طول زمان دستخوش تغییراتی خواهند شد که جهت کنترل مدیریت زیست محیطی آنها، مونیتورینگ یا دیده بانی از ابتد ای تولید و انبار شدن باطلهها تا پایان فعالیت و حتی بعد از آن بعنوان ابزار جمع آوری داده ها تعریف می گردد . در این مقاله سعی شده است تا پس از درک کنترل مدیریت زیست محیطی معدنی، زمینه های مفهومی و اجرایی مونیتورینگ یا دیده بانی فراهم گردد . در ادامه تلاش شده است تا با بررسی مقدماتی سد باطله کارخانه فرآوری سرب و روی لکان، نوع سد، زمینه های تخریب و انتقال آلودگی، شاخصهای اندازه گیری مورد نیاز و راهکارهای اجرایی کنترل آنها بررسی گردد .

لینک کمکی