دانلود فایل Word مقاله بررسي پارامتر هاي کيفي پساب در واحد الفين پتروشيمي بندر امام

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بررسي پارامتر هاي کيفي پساب در واحد الفين پتروشيمي بندر امام :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دومین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات:11

چکیده:

در این پژوهش به بررسی کیفی پارامترهای پساب در واحد الفین از مجتمع پتروشیمی بندر امام پرداخته شده و در نهایت مشکلات موجود و راهکارهای مناسب مورد ب ررسی قرار گرفته است . کلیه پسابهای روغنی تولید شده در طی فرآیند تولید در واحد مورد مطالعه به سیستم های پیش تصفیه CPI و DAF رفته و پس از چربی زدایی به آبگیر شرقی هدایت می گردند و بعد از یک تصفیه ابتدایی به دریا تخلیه می شوند .
پس از شناخت فرایند تولید و مناب ع انتشار آلاینده های پساب ، نقاط نمونه برداری از پساب تعیین گردید و طی 6 ماه نمونه برداری مستمر پارامترهای کیفی پساب مورد سنجش قرار گرفتند . نتایج حاصله حاکی از آن بوده است که غلظت پارامترهای اکسیژن خواهی زیستی ، اکسیژن خواهی شیمیایی ،روغن و یون فسفات در پس اب خروجی از CPI واحد الفین چندین برابر بالاتر از استانداردهای ملی می باشد . محاسبه بار آلودگی جهت پارامترهای مذکور نیز مؤید همین موضوع است . بررسی های انجام شده حاکی از آن بوده که راندمان حذف اکسیژن خواهی شیمیایی و روغن در سیستم CPI به ترتیب 71 % و 01 % می باشد که این رقم نشان دهنده کارآیی مطلوبی نمی باشد . از دیگر مشکلات پساب در واحد الفین می توان به پساب ناشی از برج شستشوی کاستیک اشاره نمود . این پساب به همراه پساب احیاء پالشیرها در مخزن خنثی سازی ضایعات تخلیه شده و در نهایت بدون عمل
خنثی سازی از مجتمع خارج می گردد . پساب مذکور حاوی مقادیر قابل توجهی کاستیک، پلیمر، روغن معروف به روغن زرد به همراه آب می باشد .

لینک کمکی