دانلود فایل Word مقاله ارائه مدل شبکه عصبي ازموتور ديزل پاشش مستقيم جهت بهينه سازي آلايندگي و عملکرد به صورت همزمان با استفاده از الگوريتم ژنتيک

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله ارائه مدل شبکه عصبي ازموتور ديزل پاشش مستقيم جهت بهينه سازي آلايندگي و عملکرد به صورت همزمان با استفاده از الگوريتم ژنتيک :

محل انتشار: شانزدهمین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات:8

نویسنده(ها):

سیداحسان صمدانی – دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
امیرحسین شامخی – دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
محمدحسن بهروزی – دانشگاه علم و صنعت ایران
رضا چینی – دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

چکیده:

امروزه یکی از ضروریات درطراحی موتورهای دیزل ارائه روشهایی است که بطور همزمان مقادیر کم آلاینده ها (NOX-SOOT) و مصرف بهینه سوخت را به دنبال داشته باشد. بدین منظور از روش بهینه سازی چند منظوره – کهدر آن چند پارامتر هدف به طور همزمان ماکزیمم یا مینیمم می شوند – استفاده می شود.در اینماله مدل احتراقی دو ناحیه ای از یک موتور دیزل پاشش مستقیم توسعه و صحه گذاری شده است. هدف یافتن نقاط کاری از موتور است که دران نقاط الاینده ها مینیمم و گشتاور خالص موتورماکزیممباشد. پارامترهای زمان پاشش و مدت زمان پاشش و نسبت هوا به سوخت به عنوان متغیرهای طراحی انتخاب شده است. یک مدل شبکه عصبی از موتور به عنوان جایگزینی برای مدل احتراقی ارائه شده است که بر مبنای این مدل و با استفاده از الگوریتم ژنتیک مقدار بهینه آلاینده ها و گشتاور خالص تولیدی در یک سیکل بسته در دور وباری مشخص تعیین می شود.

لینک کمکی