دانلود فایل Word مقاله بررسي عملکرد خودروهاي پيل سوختي با در نظر گرفتن عوامل موثر در بکارگيري انها در بخش حمل و نقل در راستاي کاهش آلودگي هوا

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بررسي عملکرد خودروهاي پيل سوختي با در نظر گرفتن عوامل موثر در بکارگيري انها در بخش حمل و نقل در راستاي کاهش آلودگي هوا :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: هشتمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران

تعداد صفحات:21

چکیده:

فناوری پیل سوختی با ویژگی های منحصر به فرد در کاهش آلودگی هوا و نیز کاربرد وسیع آن در صنایع مختلف از جمله صنعتخودرو، به عنوان یکی از راه حل های اساسی در ارتباط باچالشهای زیست محیطی این صنعت مطرح می شود. این فناوری از جهت عدم تولید آلاینده های هوا بی همتاست. بازدهی پیل های سوختی نسبت به موتورهای احتراق داخلی،حدود سه برابر است. راندمان پیل های سوختی حدود 40 تا 60 درصد می باشد در حالی که در مورد خودروهای مجهز به موتورهای احتراق داحلی، کمتر از 17 درصد است. پیل های سوختی در مقایسه با سایر مولدهای نیرو از مزایای بسیاری برخوردار است که شامل: راندمان سوخت بالا، عدم آلودگی حرارتی، طول عمر بالا، عدم آلودگی هوا، کاهش آلودگی صوتی، عدم وجود قطعات و قسمتهای متحرک، دانسیته قدرت بالا، قابلیت عملکرد در فشار پائین، کاهش هزینه های تعمیر ونگهداری، سهولت افزایش شتاب و اطمینان و ایمنی می باشد و همین امر موجب توجه بیشتر به خودروهای پیل سوختی شده است. تخمین زده می شود در سالهای 2015، 2020، 2025 به ترتیب 1/3، 2/0 و 8 درصد خودروهای سطح جهان از نوع خودروهای پیل سوختیشوند. به عبارتی در این سالها بترتیب 2، 23/1، 108 میلیون از نوع پیل سوختی وارد بازار می گردد که بترتیب 6/4% 7/1، 19 درصد خودروهای جدید راشامل خواهند شد.

لینک کمکی