دانلود فایل Word مقاله بررسي پيامدهاي زيست محيطي، چالش ها و فرصت هاي مسيل ها و کانال هاي جمع آوري آب هاي سطحي کلان شهر تهران

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بررسي پيامدهاي زيست محيطي، چالش ها و فرصت هاي مسيل ها و کانال هاي جمع آوري آب هاي سطحي کلان شهر تهران :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: دومین همایش تخصصی مهندسی محیط زیست

تعداد صفحات:11

چکیده:

مسیل ها و کانال های اصلی جمع آوری آب های سطحی شهر تهران به دلیل عبور از بافت متراکم شهری و دبی نسبتا بالای جریان عبوری از آنها، پیامدهای زیست محیطی بسیاری را ایجاد می کنند . ورود فاضلاب منازل مسکونی، صنعتی و تجاری به مسیل ها موجب آلودگی آنها می شود به طوری که در برخی موارد میزان آلودگی آنها از آلوده ترین فاضلاب ها نیز بیشتر می باشد . همچنین ورود زباله نیز ضمن افزایش میزان آلودگی مسیل ها، باعث ایجاد منظر نامطلوبی در داخل شهره ا می گردد که پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بسیاری را در پی دارد . تجاوز به حریم مسیل ها نیز موجب بروز مشکلات بسیاری شده است که کاهش پیامدهای آنها و برنامه ریزی برای رفع این مشکلات را بسیار پیچیده ساخته است . بررسی این مشکلات می تواند با روشن ساختن ابعاد مختلف آ نها، ابزاری قدرتمند را برای برنامه ریزی و تصمیم سازی در اختیار مدیران شهری قرار دهد . در این مقاله از دیدگاهی کاربردی و با توجه به واقعیت های موجود شهر تهران به بررسی پیامدهای زیست محیطی ناشی از عبور آبراهه های اصلی شبکه جمع آوری آب های سطحی با استفاده از بررسی مطالعات کیفی مسیل ها و کانال ها، مطالعات میدانی و ساخت مدل بارش – رواناب شهری و ارائه راه کارهایی جهت شناسایی و کاهش پیامد های زیست محیطی ناشی از اجرا و توسعه پروژه های مرتبط با مسیل ها پرداخته می شود . برخورد اصولی با برخی از این مشکلات می تواند آنها را از یک تهدید به فرصتی برای رشد و توسعه تبدیل نماید .

لینک کمکی