دانلود فایل Word مقاله نظام پيشنهادها اولين قدم از پژوهش و نوآوري مطالعه موردي : پتروشيمي بندرامام

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله نظام پيشنهادها اولين قدم از پژوهش و نوآوري مطالعه موردي : پتروشيمي بندرامام :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین کنفرانس پتروشیمی ایران

تعداد صفحات:7

چکیده:

حرکت بهره وری تلاشی عمومی و مشترک در سطح کشور است که از سوی بسیاری از سهامداران دولتی و خصوصی برای رسیدن به پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی از طریق بهبود بهره وری انجام می گیرد و مستلزم شرکت فعالانه بخش های تجارت، صنعت، کارگران، دولت، فرهنگیان، گروه های اجتماعی و بخش های علاقمند دیگر می باشد . هدف این حرکت، بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی از راه ایجاد محیط کاری بهتر، درآمد بالاتر و تقسیم عادلانه و دستاوردهای افزایش بهره وری میباشد . یکی از عمده ترین ویژگی های دنیای فراروی، تغییر و تحولات ژرف و سریع در پژوهش و نوآوری در عرصه های علمی وقتی و چالش های پی در پی نظام های اقتصادی – اجتماعی در صحنه رقا بت بین المللی است .
با از بین رفتن مرزهای اقتصادی، رقابت همه جانبه در صحنه های جهانی ابعاد تازه ای می یابد و در چنین شرایطی نظام پیشنهادها و در ادامه بهره وری به عنوان اساسی ترین رکن این رقابت جلوه گر می شود . به همین منظور از سوی بسیاری از کشورهای در حال توسعه سرمایه گذاری های هنگفتی در راستای بالا بردن فرهنگ ارائه پیشنهاد و ارتقای بهره وری انجام می پذیرد .
با بررسی روند توسعه یافتگی کشورهایی که اخیراً مرزهای توسعه نیافتگی را پشت سر گذارده اند، این نکته که کاملاً محرز است که ارتقای بهره وری با استفاده از نظام پیشنهادها، پیش نیاز دستیابی به اهداف توسعه و رشد اقتصادی است به نحوی که می توان اینگونه نتیجه گرفت که افزایش پیشنهادگیری و در نتیجه بالابردن پژوهش و نوآوری و افزایش بهره وری در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نشان دهنده اقتدار و توان یک نظام می باشد . با توجه به شرایط ویژه کشور ما، دستیابی به اهداف توسعه و رشد اقتصادی تنها از طریق بالفعل درآوردن مفید بالقوه ها امکان پذیر است . در این مقاله سعی شده است که این ارتباطات که بگونه ای عینی در شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام پیاده شده و در نتیجه آثار مفید و سازنده آن را به تمامی صنعت معظم پتروشیمی نمایانده شود تا آنان که در این راستاحرکتی صورت نداده اند بتوانند از تجربیات راهکارهای اجرایی آن پند گیرند و اجرا کننده پژوهش های سازنده و مفیدی در این صنعت باشند . در این راستا صرفه جویی های بعمل آمده در شرکت پتروشیمی بندرامام نوید دهنده ادامه مسیر روشن و صریحی است که مدیریت کلان شرکت همیشه حامی و حمایت کننده آن بوده و هست .

لینک کمکی