دانلود فایل Word مقاله ارائه مدلي به منظور پيشگويي وقوع کوبش و بررسي نوآوريهاي صورت گرفته در اين زمينه در موتورهاي اشتعال جرقه اي با هدف استفاده از حداکثر پتانسيل موجود در گاز طبيعي به عنوان سوخت خودرو

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله ارائه مدلي به منظور پيشگويي وقوع کوبش و بررسي نوآوريهاي صورت گرفته در اين زمينه در موتورهاي اشتعال جرقه اي با هدف استفاده از حداکثر پتانسيل موجود در گاز طبيعي به عنوان سوخت خودرو :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین کنفرانس ملی CNG

تعداد صفحات:18

چکیده:

در کشوری نظیر ایران که از نظر بهره مندی از منابع و ذخایر گاز طبیعی، وضعیت ایده الی دارد، ضرورت استفاده از تمامی ظرفیت این سوخت بویژهدر صنعت خودرو بر کسی پوشیده نیست. این مقاله به طور خاص، به بررسی موانع پیش روی سیستم های محرکه برای تبدیل به عنوان موتور صد درصد گاز سوز، می پردازد. علاوه بر بررسی اجمالی مشکلاتاصلی این بخش، بحث کوبشدر موتورهای اشتعال جرقه ای گازسوز به عنوان یکی از جدی ترین مشکلات بر سر راه استفاد ه از حداکثر پتانسیل موجود در این سوخت مورد توجه قرار گرفته و اثر عوامل مختلف بر کوبش و همچنین راهکارهای پیش بینی وقوع و شدت ان ارائه خواهد شد. برای این منظور، به کمک کد توسعه داده شده با زبان برنامه نویسی FORTRAN شبیه سای سیکل بسته در یک موتور اشتعال جرقه ای با سوخت گاز طبیعی انجام شده است و با استفاده از مکانیزم سینتیک شیمیایی شامل 32 واکنش و 14 گونه شیمیایی، وقوع خود اشتعالی در ناحیه نسوخته سیلندر مدلسازی شده تا بر این اساس کوبش در موتور پیش بینی شود. در پایان، نتایج حاصل از شبیه سازی، با نتایج تجربی در یک موتور واقعی صحه گذاری شده و سازگاری مناسبی را نشان میدهد.

لینک کمکی