دانلود فایل Word مقاله محاسبه ميزان انرژي کرنش رها شده براي ترک بين فيبر و ماتريس در يک سازه کامپوزيتي به کمک آناليز تنش

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله محاسبه ميزان انرژي کرنش رها شده براي ترک بين فيبر و ماتريس در يک سازه کامپوزيتي به کمک آناليز تنش :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهمین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات:7

چکیده:

در این مقاله به کمک آنالیز تنش و با توجه به مفهوم انرژی، میزان انرژی کرنش رها شده برای ترک ( جدایش ) بین فیبر و ماتریس محاسبه شده است . برای این منظور به کمک معادلات تعادل تنش و با استفاده از شرایط پیوستگی و مرزی، ابتدا تنشها در مختصات استوانه ای برای مجموعه فیبر و ماتریس هم مرکز که دارای ترک محیطی بطول a بین فیبر و ماتریس می باشد , بدست آمده و سپس به کمک مفهوم انرژی کرنش، میزان انرژی کرنش رها شده محاسبه شده است . همچنین به کمک معیار رشد ترک، میزان طول بحرانی ترک محاسبه شده و تاثیر میزانصطکاک ( تنش برشی ) موجودبین فیبر و ماتریس در منطقه جدا شده بر میزان انرژی کرنش رها شده مورد بررسی قرار گرفته است . نتایج حاصل از این روش برای کامپوزیت SiC/LAS با نتایج بدست آمده توسط سایر روشها مقایسه شده که نشاندهنده صحت و دقت بالای روش ارائه شده در این مقاله می باشد .

لینک کمکی