دانلود فایل Word مقاله ارزيابي و رتبه بندي تامين کنندگان با استفاده از روش ترکيبي Weighted – AHPpoint و بررسي نتايج به صورت مطالعه موردي در شرکت بين المللي راسم

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله ارزيابي و رتبه بندي تامين کنندگان با استفاده از روش ترکيبي Weighted – AHPpoint و بررسي نتايج به صورت مطالعه موردي در شرکت بين المللي راسم :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت خرید و تدارکات

تعداد صفحات:16

چکیده:

مدیریت زنجیره تأمین شامل فرآیند یکپارچه سازی فعالیتها از قبیل خرید، برنامه ریزی تولید، لجستیک، انبارداری و کنترل موجودی انبار، توزیع و تحویل می باشد . این فرآیند برای ارائه کالا، خدمات و اطلاعاتی که برای مشتری دارای ارزش افزوده است از تأمین کننده اصلی تا مصرف کننده نهایی را در بر می گیرد . در اکثر سازمانها خرید بخش مهمی در زنجیره تأمین به حساب می آید و بر کیفیت و ارزش افزوده رنجیره تأمین بسیار تأثیر گذار است ضمن اینکه در کنترل هزینه های زنجیره نیز نقش کلیدی دارد . در واقع بخش اصلی فرآیند خرید شامل انتخاب و گزینش تأمین کنندگان می باشد . ارزیابی، رتبه بندی و انتخاب صحیح تامین کنندگان سازمانها نه تنها به عنوان عاملی مهم در کسب سود برای سازمانها تلقی می شود که بعنوان عاملی اثرگذار در کیفیت تولید محصول،ارائه خدمات و انجام فعالیتهای بازرگانی مورد توجه است . موارد مذکور به نوبه خود در فضای رقابتی امروز، تأثیرات انکارناپذیری را بر چرخه حیات و نیل به اهداف سازمان خواهند گذاشت .
در این مقاله ابتدا به بررسی معیارهای کلیدی ارزیابی تأمین کنندگان براساس استاندارد ISO9001:2000 می پردازیم و سپس با استفاده از روش وزن دهی (Weighted Point) و روش AHP به ارزیابی تأمین کنندگان پرداخته و نتایج این روشها را به صورت یک مطالعه موردی در شرکت تجهیزات پزشکی بین المللی راسم مورد بحث و بررسی قرار دادیم .

لینک کمکی