دانلود فایل Word مقاله بکارگيري تدارکات الکترونيک در سازمان

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله بکارگيري تدارکات الکترونيک در سازمان :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت خرید و تدارکات

تعداد صفحات:21

چکیده:

اینترنت فرصت های بسیاری را برای بهبود فعالیت های زنجیره تأمین خصوصاً در حوزه تدارک فراهم نموده است . یکی از این زمینه های نوظهور تدارکات الکترونیک است . تدارکات الکترونیک را استفاده از اینترنت برای انجام فرآیندهای تأمین و تدارکات می نامند . با استفاده از راه حل های ارائه شده در زمینه تدارکات الکترونیک می توان فعالیت های تدارک را در طول زنجیره یکپارچه نمود .
تدارکات الکترونیک با استفاده از تکنولوژی اینترنت فعالیت خرید و تأمین را در سازمان ها مکانیزه می نماید . با توجه به این که بسیاری از سازمان ها درصدد کاهش هزینه های ستادی و مدیریتی خود هستند و راغب می باشند که جریان نقدی خود را به نحو مطلوب تری مدیریت نمایند، سیستم های تدارکات الکترونیک می توانند به عنوان یک ابزار کارا و مؤثر در این زمینه مطرح شوند . تدارکات تهیه و خرید اقلام و تجهیزات مورد نیاز است و می تواند موارد انتخاب تأمین کننده، ثبت و بررسی نیازها و درخواست های خرید، تأیید سفارشات، پردازش سفارش خرید، اقدام برای به اجرا گذاردن سفارش ها، هماهنگی پرداخت قیمت اقلام، بارگیری و دریافت اقلام را شامل شود . تدارکات الکترونیک انجام امور فوق الذکر از طریق اینترنت است . سیستم های تدارکات الکترونیک معمولاً کاملاً مبتنی بر وب هستند، از طریق اینترنت کنترل و هدایت می شوند و کاملاً خودکار هستند . این سیستم ها جریان تأمین کالا و خدمات را بین تأمین کننده و خریدار کاملاً یکپارچه می کنند . ارائه اطلاعات به موقع و مفید برای افزایش اثربخشی تصمیمات خرید نیز از دیگر مزایای این سیستم ها است .
در این مقاله سعی شده تا ضمن بیان نقش، جایگاه و مزایای بکارگیری تدارکات الکترونیک در سازمانهای لجستیکی، مراحل راه اندازی سیستم تدارکات الکترونیک و الزامات و ملاحظات پیاده سازی آن در سازمان نیز بیان گردد .

لینک کمکی