دانلود فایل Word مقاله مدلي نوين در متدولوژي شناسائي عوامل حياتي موفقيت در پروژه هاي فناوري اطلاعات مطالعه موردي : پروژه ” کارت سوخت”

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله مدلي نوين در متدولوژي شناسائي عوامل حياتي موفقيت در پروژه هاي فناوري اطلاعات مطالعه موردي : پروژه ” کارت سوخت” :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک پروژه ها

تعداد صفحات:16

چکیده:

بطورکلی شناسائی " عوامل حیاتی موفقیت " (CSFs) به منظور جلوگیری از بروز مشکلات غیرمنتظره و کاهش ریسک شکست در حین اجرای پروژه ضروری است . بدلیل ماهیت فناوری اطلاعات (IT) ، شناسائی این عوامل حیاتی از اهمیت بیشتری برخوردار گردیده است . بر اساس مطالعات صورت گرفته و تجارب موجود، شناسائی این عوامل که می توانند در حوزه های مختلف و گوناگون تکنولوژیکی، سرمایه ای، تولیدی، سیاسی، قانونی و ; قرار داشته باشند، موجب تمرکز و کنترل بهتر و افزایش شانس موفقیت مدیران پروژه می گردد . ازآنجائیکه عوامل حیاتی موفقیت ایجاد نمی شوند، باید آنها را در هر پروژه بطور جداگانه شناسائی و استخراج نمود . از اینرو بکارگیری یک متدولوژی مناسب و قابل اطمینان در فرایند شناسائی و معرفی این عوامل حیاتی دارای اهمیت میباشد . در این تحقیق، بر اساس توسعه مدل موسوم به "Rockart’s CSFs analysis process" ، یک مدل جدید و کارآمد شناسائی و استخراج عوامل حیاتی موفقیت بمنظور اجرای موفقیت آمیز پروژه های فناوری اطلاعات ارائه میگردد . بطوریکه این شیوه شناسائی، بعنوان یک نقشه راهنما (Road Map) مناسب برای کلیه مدیران پروژه قابل استفاده و بکار گیری میباشد .
در ادامه با بکار گیری این مدل و در طی تحقیق بر روی مطالعه موردی مربوط به پروژه " بکارگیری فناوری RFID در سامانه کارت سوخت کشور " ، برخی از این عوامل شناسائی شده بعنوان نتایج حاصله تاکنون آورده میشوند . این گزارش بخشی از یک تحقیق وسیع مربوط به نگارندگان این مقاله بشمار می آید که در حال حاضر در دانشگاه شیراز تحت حمایت شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران در دست انجام می باشد .

لینک کمکی