دانلود فایل Word مقاله مديريت استراتژيک IT با رويکرد استقرار سيستم ERP

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله مديريت استراتژيک IT با رويکرد استقرار سيستم ERP :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک پروژه ها

تعداد صفحات:10

چکیده:

امروزه اساس موفقیت مدیریت استراتژیک سازمانها ، توانایی در تشریح و تبیین استراتژیها و مفاهیم تاکتیکی مورد نیاز جهت دستیابی به اهداف کسب و کار می باشد از این رو در سالهای اخیر استفاده از تکنولوژی و ارتباطات الکترونیکی گسترش فزاینده ای داشته است . تا زمانیکه نیل به اهداف کاملا متکی به تکنولوژی نباشد کاربرد استراتژیک تکنولوژی میتواند به موفقیت کسب و کار شتاب دهد .
بنابراین یک مدیریت کارا بایستی توانایی مدیریت و کنترل تکنولوژی اطلاعات شرکت را دارا باشد . از این رو امروزه در اکثر سازمانها واحدهای مجزا که مسئولیت به کارگیری تکنولوژی الکترونیکی را عهده دار هستند، تحت عنوان واحدهای IT ، درون سازمانها به فعالیت مشغول میباشند . مدیران نیز برای دستیابی به اهداف ،مطالبات بیشتری را از واحد IT در دستور کار خویش قرار داده اند . سرعت کم در کسب تکنولوژی جدید به معنای از دست دادن سهم بازار میباشد . از این رو واحدهای IT دائما تحت فشار مدیران سازمان برای اجابت درخواستهای آنان و به کارگیری فن آوری اطلاعات در فرآیندهای کسب و کار سازمان میباشند .
سازمانها برای باقی ماندن در بازار رقابت بایستی زنجیره ارزش سازمان خود را از طریق به کارگیری IT و با استفاده از برنامه های کاربردی نظیر ERP مکانیزه نمایند به همین دلیل پروژه های IT به صورت شتابزده تعریف میشوند و جدال برای اختصاص منابع اندک سازمان به این پروژه ها جریان دارد . اما شوک های ناشی از تجاوز هزینه پروژه ها از مقادیر اولیه ، تاخیرهای طولانی ، کارایی اندک و تراکم کارهای واحدITباعث تولید ارزشی غیر متناسب با سرمایه و زمان میگردد . مدیریت استراتژیک IT به عنوان پاسخی به آشفتگی واحدهای IT از اوایل دهه 90 میلادی به منظور ایجاد نظمی استراتژیک در سازمان مورد توجه قرار گرفت . با توجه به سود آوری شرکتهای با مدیریت استراتژیک IT قوی در این مقاله میکوشیم تا اصول و زیر ساختهای لازم یک سازمان برای استفاده از فن آوری اطلاعات و به کارگیری سیستمی خاص همچون ERPرا مورد بررسی قرار داده و مدیریت استراتژیک IT را به اجمال مورد بررسی قراردهیم

لینک کمکی