دانلود فایل Word مقاله ايجاد قابليت کنترل اضطراري ولتاژ از طريق هماهنگ سازي ULTC با SVC با استفاده از نظريه کنترل نظارتي سيستم هاي گسسته پيشامد زمان دار

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله ايجاد قابليت کنترل اضطراري ولتاژ از طريق هماهنگ سازي ULTC با SVC با استفاده از نظريه کنترل نظارتي سيستم هاي گسسته پيشامد زمان دار :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهیمن کنفرانس مهندسی برق ایران

تعداد صفحات:7

چکیده:

در این مقاله لزوم ایجاد هماهنگی بین ترانسفورماتورهای مجهز به تپ – چنجر(ULTC) و جبرانگر استاتیکی توان راکتیو (SVC) در جهت تنظیم ولتاژ تشریح می گردد. به دنبال آن با طراحی کننده ای جهت هماهنگ نمودن عملکرد این دو المان، پتانسیل موجود در این تجهیزات برای مواجه با شرایط اضطراری به کار گرفته می شود. با توجه به اینکه رفتار کلی فرآیند مورد نظر را می توان بصورت یک سیستم گسسته پیشامد مدل نمود، لذا بهترین و ساده ترین گزینه ممکن برای طراحی کنترلر هماهنگ کننده استفاده از نظریه کنترل نظارتی سیستم های گسسته پیشامد می باشد. چرا که در این روش نیازی به در نظر گرفتن مستقیم مسائلی از قبیل وجود تاخیر زمانی، وجود نواحی مرده در مشخصه ULTC، و یا غیرخطی بودن فرآیند نخواهد بود. با توجه به نوع فرایند، استفاده از مدل گسسته پیشامد زمان دار، اندازه کنترل ناظر طراحی شده را بصورت قابل ملاحضه ای کاهش خواهد داد که باعث تسهیل پیاده سازی عملی سیستم کنترلی مورد نظر می گردد. نظریه کنترل نظارتی، بهینه بودن سیستم کنترل نظارتی را تضمین می نماید. به این مفهوم که برای برآورده ساختن مشخصه های کنترلی مورد نظر، کنترل کننده ناظر کمترین محدودیت ممکن را در رفتار فرآیند ایجاد می کند.

لینک کمکی