دانلود فایل Word مقاله طراحي و مقايسه کنترلر تناسبي و انتگرالي جعبه فرمان الکتريکي به کمک شبيه سازي نرم افزاري با ADAMS و آزمايشات عملي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله طراحي و مقايسه کنترلر تناسبي و انتگرالي جعبه فرمان الکتريکي به کمک شبيه سازي نرم افزاري با ADAMS و آزمايشات عملي :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهمین کنفرانس سالانه مهندسی مکانیک

تعداد صفحات:7

چکیده:

با توجه به محدودیتها و نواقص مطرح در سیستمهای فرمان مکانیکی و هیدرولیکی مثل جانمایی و مشکلات مصرف انرژی و زیست محیطی، تولید کنندگان خودرو طبق خواسته مشتریان به سمت تولید فرمان های الکتریکی یا سروالکترومکانیکی روی آورده اند . در این پژوهش پارامترهای طراحی فرمان اعم از خواسته ها و محدودیتهای طراحی، به صورت دقیق مشخص و مدنظر طراحان قرار گرفته شد . بعد از مطالعه بر روی فرمانهای سروهیدرولیک و تعیین عیوب این سامانه ها، تحقیقات بر روی رو فرمانهای الکتریکی انجام گرفت . سپس دو سامانه کنترل ( تناسبی و )PI برای جعبه فر مانهای سرو الکتریکی طراحی گردید . در طراحی سیستم کنترل اصطکاکهای موتور سرو به عنوان پارامتر غیرخطی و همچنین تناسب غیر خطی گشتاور تولیدی با جریان مصرفی مدنظر قرارگرفت . هریک از سامانه ها به همراه فرمان خودرو ( شامل غربیلک، ستون فرمان، جعبه فرمان، میله بندی ها و چرخ ها ) در نرم افزار ADAMS شبیه سازی شده و تحت ورودی تابع ضربه و سینوسی مورد بررسی قرار گرفتند . در نهایت آزمایشات عملی در R&D کارخانه فولکس واگن، هم بر روی یک خودرو سواری روی جاده، هم بر روی سکوی آزمایش نیز انجام گرفت، که مقایسه هر دو دسته نتایج حاکی از کارآیی سامانه کنترل PI برای جعبه فرمان الکتریکی است .

لینک کمکی