دانلود فایل Word مقاله انتخاب غلتک مناسب جهت احداث خاکريز با استفاده از خاک هاي با درصد بالاي سيلت (مطالعه موردي خاکريز طرح پرورش ماهيان سردآبي انديمشک)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله انتخاب غلتک مناسب جهت احداث خاکريز با استفاده از خاک هاي با درصد بالاي سيلت (مطالعه موردي خاکريز طرح پرورش ماهيان سردآبي انديمشک) :

تعداد صفحات:11

چکیده:

به دلیل بالا بودن حجم عملیات خاکی در هنگام احداث خا کریزها ، استفاده بهینه از منابع قرضه در دسترس و نزدیک به پروژه، نقش عمده ای در کاهش هزینه های پروژه از طریق کاهش فاصله حمل ایفا می کند. در احداث خاکریز طرح پرورش ماهی ان سرد آبی شهدای اندیمشک منابع قرضه نزدیک به پروژه، حاوی مقادیر بالای سیلت (در حدود 50 تا 60 درصد) بوده. متراکم ساختن این مصالح با استفاده از غلتک پاچه فیلی منجر به نتایج قابل قبولی نگردید، به صورتی که به زحمت به حد تراکم استاندارد 90 % می رسید. دستگاه نظارت کارگاه در مواجه با این مشکل تصمیم به استفاده همزمان از غلت ک ها ی صاف و پاچه فیلی گرفت. به این منظور بازهای آزمایشی در خاکریز انتخاب و کاربری این ترکیب غلتک ها در آن آزمایش شد. نتایج حاصل از این آزمایش نشان داد که به کار بردن غلتک صاف، همراه با غلطک پاچه فیلی می تواند در مقایسه با استفاده از هر کدام به تنهایی نتا یج بسیار مطلوبی داشته باشد، به صورتی که غلتک های پاچه فیلی درگیری و اصطحکاک مواد را، هم در یک لایه خاک ریزی و هم در بین لایه های متوالی خاکریزی به وجود آورند و غلتک های صاف باعث بالا رفتن سهم مواد جامد در واحد حجم خاک شده و هوا را از خاک خارج می نمایند.

لینک کمکی