دانلود فایل Word مقاله روش اجرايي علاج بخشي کانال هاي ساخته شده در خاک هاي گچي شبکه هاي آبياري در حال بهره برداري (مطالعه موردي : کانال A شبکه آبياري بهبهان)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله روش اجرايي علاج بخشي کانال هاي ساخته شده در خاک هاي گچي شبکه هاي آبياري در حال بهره برداري (مطالعه موردي : کانال A شبکه آبياري بهبهان) :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: اولین سمینار ملی مسائل ژئوتکنیکی شبکه های آبیاری و زهکشی

تعداد صفحات:16

چکیده:

با احداث سد انحرافی شهدای بهبهان، شبکه آبیاری بهبهان در سال 1368 با وسعتی معادل 11000 هکتار به بهره برداری رسید. بخشی از کانال انتقال سمت راست این شبکه به طول 20 کیلومتر که آب 4500 هکتار از اراضی شبکه آبیاری را تأمین می نماید از منطقه ای گچی (خاک گچ دار) عبور می نماید. عبور این سازه بزرگ از منطق های گچی همه ساله باعث نشت شدید آب از سازه، نشست قابل ملاحظه و شکستگی بدنه کانال و در نتیجه افزایش قابل ملاحظه هزینه های تعمیرات و نگهداری شبکه آبیاری بهبهان و کاهش راندمان انتقال آب این تأسیسات گردیده بود. در مقاله حاضر روش اجرایی بازسازی و علاج بخشی کانال مذکور در محدوده منطقه گچی به همراه اقدامات تکمیلی انجام شده در راستای تثبیت سازه کانال که به افزایش راندمان انتقال و کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری سالانه منجر گردیده تشریح شده است.

لینک کمکی