دانلود فایل Word مقاله شبيه سازي کيفيت سنجي تصاوير ديجيتال به روشNR1 وObj.2 مبتني بر نهان نگاري داده با استفاده از تکنيک طيف گسترده و مقايسه معيارهاي مختلف

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل Word مقاله شبيه سازي کيفيت سنجي تصاوير ديجيتال به روشNR1 وObj.2 مبتني بر نهان نگاري داده با استفاده از تکنيک طيف گسترده و مقايسه معيارهاي مختلف :

سال انتشار: 1387

محل انتشار: شانزدهیمن کنفرانس مهندسی برق ایران

تعداد صفحات:8

چکیده:

امروزه توأم با پیشرفت سیستم های انتقال، ذخیره سازی و فشرده سازی تصاویر دیجیتال، ارزیابی کیفیت تصاویر دریافتی از اهمیت بالایی برخوردار شده است. هدف نهایی از ارزیابی کیفیت، تخمین کیفیت بدون استفاده از اطلاعات تصاویر اصلی می باشد. در مقالات و کتب چند سال اخیر تمرکز بر روی ابداع روش های ارزیابی جدید از نوع objective و NR می باشد. در این پژوهش یک آرم نمونه در تصویر در حوزه DCT با استفاده از تکنیک طیف گسترده نهان نگاری شده، سپس نویز ناشی از عبور تصویر از یک کانال نمخابراتی شبیه سازی و به تصویر اضافه گردیده و در انتها با استخراج آرم از تصویر به دو روش Sign و Correlation معیارهایی جهت سنجش کیفیت تصویر ارائه و با هم مقایسه شده اند. روش مطرح شده در این مقاله می تواند در حوزه های 3GTeleconferenceBroadcastingIPTV3mobile و TeleMedicine به کار رفته و بر روی تصاویر با ابعاد مختلف از رنج و QCIF تا تصاویر HDTV قابل اعمال می باشد. نتایج این تحقیق کاربرد جدیدی از نهان نگاری به منظور سنجش کیفیت تصاویر ارائه نموده و همچنین به جهت کوچک بودن ابعاد آرم نهان نگاری شده، امکان پیاده سازی سخت افزاری این روش در یک سیستم سنجش کیفیت بلادرنگ وجود دارد.

لینک کمکی